Jak wybrać agregat dla Data Center?

Jak wybrać agregat dla Data Center?

Funkcjonowanie wielu przedsiębiorstw w dużej mierze zostało zdigitalizowane i sprowadza się do sprawnego zarządzania infrastrukturą IT. Dlatego też coraz więcej firm inwestuje w swoje własne serwery, na których przechowuje się najważniejsze dokumenty i dane w formie elektronicznej. Zakup serwera to jednak konieczność jego regularnego serwisowania i przechowywania w odpowiednich warunkach, dlatego z pomocą przychodzą nowoczesne Data Center. Jednym z najważniejszych elementów ich wyposażenia są agregaty prądotwórcze, które muszą spełniać określone warunki.

Czym jest Data Center?

W pierwszej kolejności warto wiedzieć, czym charakteryzuje się Data Center. Jest to nowoczesny obiekt wyposażony w wysokowydajne serwery działające przez 24 godziny na dobę, 365 dni w roku. Ciągłość i płynność pracy serwerowni to klucz do sprawnego funkcjonowania wielu firm, które zapewniają natychmiastowy i błyskawiczny dostęp do stron internetowych czy platform e-commerce zarówno dla właścicieli, jak i zewnętrznych użytkowników. Data Center, aby w 100% mogło spełniać swoje zadanie, musi być odpowiednio zaprojektowane i wyposażone w niezawodne systemy zasilania, wentylacji i bezpieczeństwa, które przeciwdziałają nieprzewidzianym usterkom technicznym.

Data Center a zasilanie

Jednym z najważniejszych aspektów, jakie należy wziąć pod uwagę przy budowie Data Center, jest sposób zasilania budynku serwerowni. Inwestorzy najczęściej decydują się na podłączenie dwóch niezależnych od siebie źródeł energii elektrycznej, od dwóch różnych operatorów. Ma to na celu przeciwdziałanie przestojom w pracy serwerów, nawet gdy jedna z sieci zasilania zawiedzie. Istnieje jednak ryzyko, że wskutek bardziej rozległych awarii prądu niezależnych od serwerowni, budynek zostanie całkowicie odcięty od zewnętrznych źródeł zasilania, dlatego niezbędne okazuje się zasilanie rezerwowe. Chodzi o nowoczesne rozwiązania dla Data Center w postaci agregatów prądotwórczych, które zapewniają ciągłość pracy serwerów, niezależnie od warunków.

Przeczytaj także:  Tryumf antyku – nowy bruk Nike Exclusive firmy AWBUD

Agregat prądotwórczy do Data Center – jak wybrać najlepszy?

Przy wyborze konkretnych rozwiązań energetycznych dla Data Center dostępnych m.in. na stronie https://eneria.pl/oferta/rozwiazania-dla-data-center/agregaty-dla-data-center/, należy zwrócić uwagę na kilka kluczowych czynników. Niezwykle istotny okazuje się typ silnika, jego moc oraz wydajność, które będą odpowiednio przystosowane do obciążeń generowanych w centrum danych. Nie bez znaczenia jest również szybkość startu urządzenia, system redukcji emisji spalin oraz nowoczesne rozwiązania cyfrowe, które pozwalają zoptymalizować pracę generatorów prądu oraz ułatwić ich obsługę. Warto również sprawdzić zgodność agregatów prądotwórczych z normami Uptime Tier III i IV.

You may also like

Jak właściwie dbać o dywan i wykładzinę

Jak właściwie dbać o dywan i wykładzinę

Dywan lub wykładzina to element dekoracyjny, zdobiący projekty domów na każdą kieszeń. Nadają domowi pożądanego charakteru i wprowadza przytulną, ciepłą...

Tryumf antyku – nowy bruk Nike Exclusive firmy AWBUD

Tryumf antyku – nowy bruk Nike Exclusive firmy AWBUD

Mityczna bogini zwycięstwa – Nike przez wieki była muzą dla tworzących ponadczasowe dzieła artystów. Na jej cześć powstawały posągi, obrazy,...

Back to Top