Dlaczego na ścianach warto stosować beton dekoracyjny?

Dlaczego na ścianach warto stosować beton dekoracyjny?

Coraz chętniej inwestujemy w rozwiązania, dzięki którym mamy możliwość nieszablonowej dekoracji ścian. Ich powierzchnia w domu czy mieszkaniu jest duża, obok sposobu aranżacji po prostu nie możemy przejść obojętnie. Warto stosować sprawdzone metody, na przykład struktury dekoracyjne, beton architektoniczny, tynki mineralne. Dzięki temu osiągniemy dobry efekt, a wnętrza będą estetyczne.

Aranżacja wnętrz w domach lub mieszkaniach wymaga przede wszystkim przygotowania odpowiedniego planu, kosztorysu, jak również wyboru takich materiałów dekoracyjnych, które zapewniają natychmiastowy i trwały efekt, a także funkcjonalność.

Myśląc o dekoracje ścian, nie możemy przejść obojętnie obok  betonu architektonicznego, który z roku na rok staje się coraz bardziej popularny i może być wykorzystany praktycznie w każdym rodzaju pomieszczeń, od pomieszczeń mieszkalnych (pokoje gościnne, salon), na pomieszczeniach typowo użytkowych kończąc.

Beton architektoniczny zapewnia nowoczesny wygląd, odporność na uszkodzenia mechaniczne, zmianę koloru, jak również pierwotnych właściwości.

Co to jest beton architektoniczny?

Beton architektoniczny to specjalnie spreparowane i przygotowana mieszanka, która może być wykorzystana do dekoracji różnego rodzaju powierzchni. Jest to odmiana betonu, która może być wykorzystana do aplikacji we wnętrzach, nawet przez osoby, które nie mają doświadczenia i są majsterkowiczami. Tego rozwoju beton charakteryzuje się bardzo dużą elastycznością, z długim czasem obróbki, dobrą przyczepnością do podłoża, jak również w szerokim spektrum zastosowania.

Beton może przybierać różne formy, na przykład może być wykorzystany w formie tynku mineralnego, dekoracyjnego, jak również w formie płyt betonowych.

Przeczytaj także:  Na czym polega polerowanie betonu?

Czy warto mieć beton dekoracyjny na ścianach?

Wszystko oczywiście zależy od tego, jaki efekt dekoracyjny chcemy osiągnąć, w jakim stylu są aranżowane wnętrza, Jeżeli zależy nam na w stylu przemysłowym, loftowym, operujemy bielą, drewnem, czernią, w stalą czarną, beton architektoniczny zdecydowanie będzie bardzo dobrym materiałem dekoracyjnym.

Dużą zaletą betonu architektonicznego jest to, że może być stosowany we wszystkich typach pomieszczeń, a więc również w pomieszczeniach wilgotnych, pod warunkiem odpowiedniego zabezpieczenia (zgodnie z zaleceniami producenta). Beton architektoniczny to również bardzo dobra alternatywa dla kamieni dekoracyjnych, fototapet, paneli gipsowych czy sztukaterii. 

You may also like

Na czym polega polerowanie betonu?

Na czym polega polerowanie betonu?

Efektowne posadzki mogą być obecnie wykonywane z różnych materiałów. Efekt powinien być zadowalający pod wieloma względami, więc przeważnie do stworzenia...

Odpowiedz na nowe trendy w architekturze – kolorowy beton Lafarge

Odpowiedz na nowe trendy w architekturze – kolorowy beton Lafarge

Artevia™ Kolor stanowi innowacyjne rozwiązanie architektoniczne przeznaczone dla profesjonalistów oraz odbiorców indywidualnych. Kolekcja barwionych betonów dekoracyjnych wychodzi naprzeciw twórczej wyobraźni...

Betonowe trasy przyjazne dla rowerzystów

Betonowe trasy przyjazne dla rowerzystów

Rosnąca świadomość ekologiczna oraz moda na zdrowy styl życia w ostatnich latach doprowadziła do prawdziwego boomu rowerowego na polskich drogach....

Back to Top