Asfalt na zimno – gdzie się go wykorzystuje?

Asfalt na zimno – gdzie się go wykorzystuje?

Podstawową funkcją asfaltu „na zimno” jest naprawa różnego rodzaju uszkodzeń lub ubytków w asfaltowych nawierzchniach. Problemy mogą dotyczyć dróg czy innych powierzchni wylanych asfaltem. Uszkodzenia takich obszarów są często spotykane, do tego mogą zwiększać się, jeśli nic nie zostanie zrobione w porę. 

Masa bitumiczna na zimno – produkcja i zastosowanie

Dostępny w produkcji asfalt na zimno to produkt możliwy do szybkiego zastosowania w miejscu ubytku. Użycie jest ułatwione – nie jest wymagana wysoka temperatura, by składowe mieszaniny mogły się połączyć. Mieszanina ta zmieniła całkowicie specyfikę napraw dokonywanych w obrębie ulic lub placów.

Producent asfaltu na zimno w Krakowie udostępnia ten produkt do sprzedaży w wygodnych partiach wystarczających na pojedynczą naprawę. Są to przeważnie worki o wadze 25 kg. Co więcej, zastosowanie jest maksymalnie proste – w odróżnieniu od np. cementu mieszaniny nie trzeba tworzyć po dodaniu wody. Jest od razu gotowa do użycia.

Produkcja mas bitumicznych – co wpływa na jej zwiększenie?

Szybkie naprawy dróg czy placów są ważne chociażby ze względu na bezpieczeństwo. Dostępna masa bitumiczna na zimno może zostać zastosowana miejscowo. Po umieszczeniu w oczyszczonym ubytku w asfalcie zalecane jest jedynie umocowanie, zgniecenie masy. Nie powinna wystawać poza ubytek i nie może być jej za mało.

Przeczytaj także:  Odpowiedz na nowe trendy w architekturze - kolorowy beton Lafarge

Popularność tego szybkiego rozwiązania wpływa na zwiększającą się stale sprzedaż mas bitumicznych. Naprawianie usterek w asfalcie na bieżąco jest idealnym wyjściem np. na drogach szybkiego ruchu. Po takich drogach stale jeżdżą auta, a jakiekolwiek prace powodują powstawanie korków i opóźnień. Użycie asfaltu na zimno pozwala uniknąć wspomnianych problemów.

Asfalt w workach – gdzie można kupić?

Jednym z miejsc, w których można kupić asfalt na zimno, jest wytwórnia mas bitumicznych w Krakowie. Nabycie bezpośrednio u producenta oznacza przeważnie niższą cenę, dostęp do towaru jest łatwy, a rozwiązanie cechuje wysoka jakość. Po zakupie możliwe jest użycie od razu, niezależnie od pory roku.

Podsumowując, asfalt na zimno to rodzaj mieszaniny, którą można uzupełnić ubytki w nawierzchni. Nie wymaga żadnego wcześniejszego przygotowywania.

You may also like

Wybieramy pompę ciepła. Powietrzna, wodna, a może gruntowa?

Wybieramy pompę ciepła. Powietrzna, wodna, a może gruntowa?

Jaką pompę ciepła wybrać do swojego domu? Pompy ciepła powietrzne, wodne, czy gruntowe, wszędzie są coraz bardziej popularne w Polsce....

Wycieraczki zewnętrzne do domu – gdzie warto je kupić?

Wycieraczki zewnętrzne do domu – gdzie warto je kupić?

Wycieraczki zewnętrzne do domu są nieodzownym elementem każdego wejścia do budynku. Dzięki nim utrzymanie czystości w domu jest prostsze, a...

Trawnik z rolki – jakie są zalety tego rozwiązania?

Trawnik z rolki – jakie są zalety tego rozwiązania?

Trawnik z rolki to popularne rozwiązanie, które umożliwia szybkie i efektywne zakładanie zieleni na powierzchniach takich jak ogrody, parki czy...

Gdzie kupić akcesoria malarskie dobrej jakości?

Gdzie kupić akcesoria malarskie dobrej jakości?

Jeśli szukasz akcesoriów malarskich wysokiej jakości, zalecam odwiedzenie sklepów specjalizujących się w artykułach artystycznych. Możesz sprawdzić lokalne sklepy sztuki, które...

Back to Top